کافه بازار در تازه‌ترین گزارش خود، به ارائۀ آمار و بررسی کیفیت و سرعت شبکه های اینترنت (اینترنت وای‌فای و نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت موبایل) پرداخته است.

 

بر اساس این گزارش که داده‌های مربوط به نیمه دوم اسفند ۹۵ تا نیمه اول فروردین ۹۶ را مورد تحلیل قرار داده، 4G پرسرعت‌ترین و کم‌خطاترین شبکه مورد استفاده ۳۳ میلیون کاربر کافه‌بازار بوده است.

 

در این گزارش،‌ سرعت، خطا و توزیع حجم ترافیک اینترنت کاربران بازار به تفکیک شبکه‌های اینترنت، ارائه‌دهندگان و شهرهای مختلف بررسی است.

 

بر این اساس، اپراتور رایتل پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل، پارس آنلاین با ۱۲ درصد خطا کم‌خطاترین اینترنت وای‌فای و شاتل پرسرعت‌ترین اینترنت وای‌فای را در اختیار کاربران کافه بازار قرار داده است.

 

بیشترین سرعت متوسط اینترنت وای‌فای در اصفهان (با ۳,۲۴۶ کیلوبیت بر ثانیه)، بیشترین سرعت متوسط  3G: تبریز (۲,۸۴۸ کیلوبیت بر ثانیه) و بیشترین سرعت متوسط 4G: اصفهان (۹,۳۲۴ کیلوبیت بر ثانیه) بوده است.

 

همچنین بیشترین سرعت اینترنت کشور مربوط به 4G رایتل در رشت بوده است که کاربرانش سرعت ۱۳,۳۰۳کیلوبیت بر ثانیه را تجربه کرده اند.

 

در این مدت، ۷۸ درصد از کاربران دست کم یک بار به بازار سر زده‌اند و ۵۶ درصد از این کاربران دست کم یک برنامه دانلود کرده‌اند. حجم دانلود متوسط هر کاربر فعال دانلودکننده از بازار ۱۰۱/۵ مگابایت بوده است.

 

گزارش تفصیلی وضعیت شبکه اینترنت کاربران بازار را از اینجا دانلود کنید.